דפנה זהבי - מפוריות להורות

אימון אישי קואצ'ינג

בשנים האחרונות החל אימון אישי לצבור תאוצה. אנשים פונים לייעוץ לצורך השגת מטרות שונות, שהם רוצים לשפר בחייהם. מעביר האימון הינו מאמן אישי מוסמך, שמטרתו למקד את האימון ולספק תובנות שונות. בשונה מתהליכים טיפוליים נפשיים, אין כאן עיסוק בחיי הנפש או בילדות המוקדמת. מדובר בתהליך ממוקד וקצר מועד, המבוסס על הגדרת מטרות והשגת יעדי משנה. בתוך התהליך, נעשה שימוש בכלים מתחום הפסיכולוגיה החיובית, כלי מוטיבציה, מסגור, דמיון מודרך, הקשבה פעילה וכדומה.

דפנה זהבי - מפוריות להורות

אימון אישי

יתרונות האימון האישי והמאמן

אימון אישי הפך לכלי רב ערך להשגת הצלחה ולניצול מלוא הפוטנציאל שלנו. האימון מספק לנו הדרכה ותמיכה, עוזר לנו להגדיר יעדים, לזהות את החוזקות והחולשות שלנו וליצור מפת דרכים להצלחה. אימון מקדם צמיחה אישית ומודעות עצמית. באמצעות מפגשים קבועים עם מאמן, אנו מקבלים הבנה עמוקה יותר של עצמנו,  של הערכים שלנו ושל השאיפות שלנו. אנחנו מתחילים לזהות אמונות מגבילות ולהתגבר על מכשולים שמכבים אותנו בהשגת היעדים.

המאמן בתהליך, הופך ממש למנטור. הוא מציע לנו תובנות חשובות, אסטרטגיות ומשוב, ודוחף אותנו להגיע לגבהים חדשים. הוא עוזר לנו לנווט באתגרים, לקבל החלטות מושכלות ולשמור על מוטיבציה לאורך כל "המסע" שלנו.  על ידי חשיפת הפוטנציאל האמיתי שלנו, האימון מעצים אותנו לאמץ צמיחה אישית, לפתח חוסן, לטפח חשיבה חיובית ולשפר את האחריות בהשגת מטרות.

חלק מהאימונים שניתן לעשות בקליניקה.

אימוני קשב וריכוז

אימוני קשב וריכוז יכולים להועיל הן לילדים והן למבוגרים. מטרת התהליך הוא לשפר את יכולתו של האדם למקד ולשמור על קשב במשימה. באמצעות אסטרטגיות וטכניקות שונות, כגון מיינדפולנס, ניהול זמן וצמצום הסחות דעת, אימוני קשב וריכוז יכולים לשפר את המיומנויות הקוגניטיביות והפרודוקטיביות. זה עוזר לאנשים לפתח שליטה טובה יותר על המחשבות שלהם, להפחית אימפולסיביות ולהישאר מעורבים ברגע הנוכחי.

על ידי חיזוק יכולות הקשב והריכוז, אנשים יכולים לשפר את הביצועים שלהם במשימות אקדמיות או הקשורות לעבודה, לשפר את הלמידה וההבנה שלהם ולהגדיל את הפרודוקטיביות הכללית. בנוסף, אימוני קשב וריכוז יכולים להוביל לניהול מתח טוב יותר, זיכרון משופר ותחושת מודעות עצמית מוגברת

אימון להורות טובה יותר

בעולם התזזיתי של היום, הורים רבים חשים שהם מאבדים שליטה. הקושי להתנהל כהורים בעידן המודרני, איננו גזרת גורל. אימון אישי ממוקד, יכול להתנהל סביב יחסי הורים ילדים. האימון ממוקד בהורה, אשר מציב לעצמו מטרות כדי להפוך להורה מעצים, הורה קשוב יותר וחיובי וזמין לילד. בתהליך האימון המיקוד יכול להיות בשפה ההורית, תקשורת הורית, אסרטיביות ביחסי הורה ילד.

הכשרת הורים טובה מספקת להורים ידע, מיומנויות ואסטרטגיות חשובות לשיפור היכולות ההוריות שלהם וליצירת סביבה חיובית ומטפחת עבור ילדיהם. זה מצייד את ההורים בטכניקות תקשורת יעילות, שיטות משמעת חיוביות ואסטרטגיות לבניית יחסי הורים וילדים חזקים. באמצעות הדרכת הורים, ההורים יכולים לקבל הבנה מעמיקה יותר של התפתחות הילד, ללמוד כיצד להציב גבולות מתאימים ולנהל ביעילות התנהגויות מאתגרות. זה גם יכול לעזור להורים לטפח אמפתיה, אינטליגנציה רגשית ולקדם התפתחות חברתית ורגשית בריאה אצל ילדיהם. אימון הורים טוב יכול להוביל לשיפור התקשורת בין הורה לילד, הפחתת עימותים, הערכה עצמית מוגברת ורווחה כללית משופרת הן להורים והן לילדים

אימון בצבעים

אימון בצבעים, המכונה גם טיפול בצבע או פסיכולוגיית צבעים, כולל חקירת ההשפעה של צבעים שונים על רגשות, מצבי רוח ורווחה. זה יכול לעזור לאנשים להבין ולנצל את כוחם של צבעים בהיבטים שונים של החיים. אימון צבע יכול לסייע ביצירת סביבות הרמוניות ותומכות על ידי בחירת צבעים המקדמים רגשות ואווירה רצויים.

זה גם יכול לעזור לאנשים לבטא את עצמם בצורה יצירתית באמצעות בחירת צבע באמנות, עיצוב או אופנה. יתר על כן, ניתן להשתמש באימון צבע כדי לנהל רגשות ולשפר את הרווחה הנפשית. על ידי שילוב צבעים ספציפיים בחיי היומיום, אנשים עשויים לחוות מיקוד משופר, הרפיה, מוטיבציה או אפילו רמות אנרגיה מוגברות.

אימון להגשמה עצמית 

לעיתים מטרת האימון תהיה מעורפלת למדי בתחילת התהליך. מטרה כמו "הגשמה עצמית" או "ביטחון עצמי" ילבשו עם הזמן צורה הממוקדת במשימות או מטרות פרטניות. השגת המטרות יוצרת העצמה והגשמה.

אימון להגשמה עצמית הוא תהליך המתמקד בצמיחה אישית, גילוי עצמי והשגת תחושת הגשמה ותכלית בחיים. זה כרוך בחקר הערכים, התשוקות, החוזקות והמטרות של האדם כדי ליצור חיים משמעותיים ומספקים. אימון להגשמה עצמית יכול לעזור לאנשים להשיג בהירות לגבי שאיפותיהם ולבצע בחירות מודעות המתואמות עם האני האותנטי שלהם. זה מאפשר לאנשים להתגבר על אמונות מגבילות את עצמם, לפתח חוסן ולטפח חשיבה חיובית. באמצעות רפלקציה עצמית, הצבת מטרות ורכישת כישורי חיים חיוניים, אימון להגשמה עצמית מעצימה אנשים ליצור מערכות יחסים מספקות, להמשיך בקריירה משמעותית ולנהל חיים מאוזנים ומטרת מטרה. זה מקדם ביטחון עצמי, סיפוק אישי ותחושת רווחה כללית גדולה יותר

אימון הוליסטי

אימון הוליסטי, המכונה גם חינוך הוליסטי או למידה הוליסטית, הוא גישה לחינוך המתמקדת בפיתוח של כל האדם – ההיבטים הפיזיים, האינטלקטואליים, הרגשיים, החברתיים והרוחניים שלו. היא מכירה בכך שאנשים הם יצורים רב-ממדיים ומטרתה לטפח את הצמיחה והרווחה הכללית שלהם. הכשרה הוליסטית חורגת מעבר לידע אקדמי ומעודדת את התלמידים לחקור ולפתח את כישרונותיהם, ערכיו, היצירתיות, כישורי החשיבה הביקורתית והיכולות הפיזיות שלהם.

האימון ההוליסטי מדגיש את הקשר ההדדי בין היבטים שונים של החיים ומעודד את התלמידים ליצור קשרים בין נושאים שונים וחוויות בעולם האמיתי. בהכשרה הוליסטית, תכנית הלימודים נועדה לתת מענה לצרכים ולאינטרסים של התלמידים, ולקדם סביבת למידה ממוקדת תלמיד. לעתים קרובות היא משלבת שיטות למידה מעשיות וחווייתיות, כגון למידה מבוססת פרויקטים, פעילויות חוצות, אומנויות ותרגולי מיינדפולנס. מטרת ההכשרה ההוליסטית היא לעזור לתלמידים להפוך לאינדיבידואלים מעוגלים היטב שאינם רק מוכשרים אקדמית אלא גם אינטליגנטיים רגשית, אחראים חברתית, מודעים לעצמם ומסוגלים לנהל חיים מספקים. מטרתו לטפח את הצמיחה האישית שלהם, לפתח את תחושת הייעוד שלהם ולטפח את יכולתם לתרום באופן חיובי לחברה